سوالات متداول سهامداران :

واحد امور سهام شرکت لیزینگ ایرانیان در راستای پاسخگویی به سوالات سهامداران گرامی و رفع مشکلات ایشان اقدام به جمع آوری سوالات متداول سهامداران نموده است ، از شما تقاضا داریم قبل از تماس با واحد امور سهام شرکت سوالات را مطالعه فرمائید در صورتیکه پاسخ سوال خود را دریافت ننمودید با واحد سهام تماس گرفته و جواب سوال خود را دریافت نمائید .
1. قیمت سهام شرکت لیزینگ ایرانیان چقدر است ؟
برای مشاهده آخرین قیمت سهام به سایت www.tsetmc.com مراجعه بفرمائید .
2. آخرین تاریخ افزایش سرمایه شرکت ؟
شرکت لیزینگ ایرانیان از سال 1385 تاکنون افزایش سرمایه ای انجام نداده است ، چنانچه از سال 1385 سهامدار شرکت می باشید تعداد سهام شما تغییری نداشته است .
3. سود سهام سالانه سهامداران به چه حسابی واریز شده است ؟
چنانچه از پرسنل گروه ایران خودرو بوده و یا هستید ، سود سهام شما به حساب حامی کارت بانک اقتصاد نوین هر سال واریز شده است.در غیر اینصورت سود سهام شما هر سال به حسابی که معرفی نموده اید واریز گردیده است و برای پیگیری، پرینت حساب خود را از بانک دریافت نمائید .
4. چگونه وارد سامانه سهام شوم و از مطالبات سهام خود در شرکت مطلع شوم ؟
با مراجعه به سایت شرکت لیزینگ ایرانیان به آدرس www.icleasing.ir قسمت امور سهام / اطلاعات سهامداران و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود میتوانید اطلاعات لازم را مشاهده نمائید .به طور مثال :
نام کاربری = کد بورسی : مثال: 12345
رمز عبور = شماره شناسنامه : مثال: 112420
5. برای دریافت سود سهام سالانه خود چگونه عمل کنیم ؟
درصورتیکه شماره حساب به شرکت ارائه نموده اید همانگونه که در بالا اشاره گردید به حسابتان واریز گردیده و برای دریافت اطلاعات بیشتر پرینت حساب خود را از بانک دریافت کنید در صورتیکه اطلاعات حساب خود را ارائه ننموده اید با وارد شدن در سامانه امور سهام و پر کردن فرم اطلاعات ، نسبت به معرفی حساب بانکی خود اقدام نمائید .
6. چگونه برگ اوراق سهام خود را دریافت نمائیم ؟
در صورتیکه دارای برگ سهام قدیمی می باشید و برگ سهام جدید خود (سبز رنگ) را تاکنون دریافت ننموده اید با تماس تلفنی با کارشناس سهام شرکت از موجود بودن برگ سهم نزد شرکت اطمینان حاصل نموده و با در دست داشتن کارت ملی به امور سهام مراجعه نموده و برگ سهام خود را دریافت کنید . لازم به ذکر است برگ سهام اشخاص دیگر تنها در صورت داشتن وکالتنامه از سهامدار و کارت ملی دریافت کننده برگ سهم امکان پذیر است .
7. چنانچه برگه سهام خود را مفقود کرده ام برای دریافت مجدد برگه سهام چه اقدامی انجام دهم ؟
در حال حاضر شرکت به هیچ عنوان امکان صدور المثنی برگ سهم را ندارد بنابراین درصورتی که برگه سهم خود را مفقود نموده اید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت درخواست صدور برگه المثنی نمائید .
8. چرا نمیتوانم اطلاعات خود را در سامانه سهامداری مشاهده کنم ؟
الف - به علت تشابه نام شرکت لیزینگ ایرانیان ( نماد وایران ) و شرکت لیزینگ ایران ( نماد ولیز ) سهامداران دچار اشتباه می شوند . چنانچه سهامدار عمده شما بانک تجارت می باشد شما مالک سهم شرکت لیزینگ ایران هستید.
ب - کد بورسی و یا رمز عبور خود را به صورت صحیح وارد نمیکنید که در سوالات بالا با ذکر مثال توضیح داده شد.
9. انتقال دارایی سهام و حقوق قانونی سهامداران را چگونه پیگیری نمائیم ؟
با شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سهامی عام) تماس بگیرید .و مراحل نقل و انتقال قهری را انجام دهید.
10. چنانچه مشخصات برگ سهام صحیح نمیباشد چه اقدامی انجام دهم؟
با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اقدامات لازم جهت اصلاح مشخصات را انجام دهید.
11. چنانچه دارای چند کد بورسی باشم چه اقدامی انجام دهم ؟
با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اقدامات لازم جهت اصلاح را انجام دهید .
12. چرا موجودی سهام شرکت لیزینگ ایرانیان را در سبد سهام خود مشاهده نمیکنم ؟
الف - با ارسال آخرین تصویر برگه سهام خود برای کارگزارتان اقدامات لازم جهت تغییر ناظر را انجام دهید ، در این خصوص امور سهام شرکت هیچ کمکی به شما نمیتواند بکند .
ب - شما دارای چند کدبورسی می باشید با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت اقدامات لازم جهت اصلاح چند کده بودن را انجام دهید.
13. از چه طریقی میتوانم اقدام به خرید و فروش سهام کنم ؟
شرکت هیچگونه دخالتی در خرید و فروش سهام ندارد و خرید و فروش تنها از طریق کارگزاری ها انجام می گیرد . ساز و کار خرید و فروش را از کارگزاری ها سوال فرمائید .
14. چرا حقوقی شرکت از سهم حمایت نمی کند؟یا چرا سهم را عرضه می کند ؟
به اطلاع می رساند وظیفه مدیریت شرکت تنها سود سازی برای سهامداران محترم و تلاش برای رسیدن شرکت به اهداف تعیین شده می باشد لذا اقدامات اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص خرید و فروش سهام هیچگونه ارتباطی به شرکت ندارد . همچنین این شرکت هیچگونه دخل و تصرفی در تعیین قیمت سهام در بازار بورس نداشته و نخواهد داشت.